KONST / Litografier / Färglitografi 15543113
nr 1554 3113
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Sällskap med rökande man. Signerad, numrerad 127/290. Färglitografi. Bladets mått: 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 63x81 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:55:12
7/8 19:10:41
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund